Главная | Регистрация | Вход | RSSПонедельник, 13.05.2024, 18:07

                                             Cайт вчителя хімії і біології 

                                             Козирєва Євгена Володимировича

Меню сайта
Батькам
Мої захоплення
Друзі сайту
  • Хімія в школі

    Главная » Файлы » Поради батькам щодо виховання дитини » Розвиток творчих здібностей

    Творчі здібності дитини
    28.02.2016, 07:49

    Розвиток творчих здібностей дитини

    Як розвивати творчі здібності дитини, що для цього використовувати і з чого взагалі почати? Або навіщо це взагалі потрібно? Ось головні питання, які виникають, коли ми замислюємося про здібності дитини до творчості. Ця стаття буде присвячена розгляду цих питань, а так само будуть запропоновані поради щодо розвитку творчих здібностей дитини.

    У сучасно світі багато батьків не вважають творчість важливою складовою виховного процесу. Але творчість не можна повністю виключити з процесу розвитку дитини, воно може розвиватися одночасно з вивченням усіх напрямків розвитку. Розвивати творчі здібності необхідно з раннього дитинства, можливо надалі в дорослому житті Вашій дитині це допоможе у виборі професії. Адже зараз дуже затребувані професії творчих людей - це актори, співаки, дизайнери, архітектори та ін. Але навіть якщо Ваша дитина не піде шляхом творчої професії, розвиток творчих здібностей дозволить йому використовувати творчий підхід у вирішенні тих чи інших питаннях, що виникають у житті. При цьому він буде рости цікавою особистістю, здатною впоратися з будь-якими життєвими труднощами.

    Що таке творчі здібності і коли потрібно їх розвивати?

    Творчі здібності - це індивідуальні особливості кожної дитини, які визначаються успішністю виконання ним творчої діяльності в різній сфері. Творчі здібності характеризуються:

    - прагненням до вивчення нового і незвичайного;

    - Вільним уявою і фантазією;

    - Розвиненою інтуїцією, внаслідок чого з'являється, щось нове;

    - Умінням застосовувати отриманий досвід на практиці;

    - Здатність вбирати багато інформації.

    Звичайно в кожній дитині розвиток творчих здібностей може укладається по різному. Хтось більше в цьому зацікавлений і йому легше вбирати інформацію, яку подають, комусь це буде складніше. Але якщо в дитині розвинути хоча б невеликі творчі здібності, йому набагато легше буде вчиться, спілкуватися, долати труднощі.

    Починати розвивати творчі здібності краще в ранньому віці дитини. Адже саме тоді і формуються задатки, які потім тільки удосконалюються і супроводжують нас на всьому життєвому шляху. Якщо в людини не були розвинені творчі здібності в дитинстві, навряд чи вони з'являться в дорослому житті. Саме в дитинстві починають добре розвиватися уява і фантазія, коли дитина починає щось вигадувати, якісь історії з вигаданими персонажами. Ця якраз і є та особливість - «уміння, щось вигадати», яка породжує творчість. Тому не треба сміятися над цим або припиняти такі вигадки, дайте дитині можливість розвивати свою уяву, все одно коли він стане старшою і зрозуміє, що це лише його уяву. Спостерігати такий пік творчої фантазії можна у дітей в 3-4 роки. Творча дитина може бачити звичайні речі по-своєму. Так розглядаючи картинки, дитина може називати предмети не своїми іменами: стіл назвати ліжком, кішку - зайцем і т.п., хоча раніше абсолютно правильно називав. Це не означає, що дитина забула назви картинок, просто йому захотілося пофантазувати. І тут нічого страшного немає, іншим разом він все вірно назве, головне не потрібно відразу переконувати його в протилежному, дайте волю його уяві.

    Що ж сприяє розвитку творчих здібностей дитини?

    На розвиток творчих здібностей позитивно впливають різні види дитячої активності. Найчастіше вони якраз закладаються в дитячому садку, коли дитина грає в колективі і вони всі разом чимось цікавим займаються. Але навіть якщо дитина не ходить в садок, можна самим займатися з ним, розвиваючи творчі здібності. Розглянемо наступні види діяльності, які Вам у цьому допоможуть:

    1) розвиваючі ігри та іграшки - купуйте дитині найцікавіші, розвиваючі іграшки - це мозаїки, конструктори, пазли, шнурівки, сортери - головне, щоб вони відповідали віку дитини. Підбирайте іграшки так, щоб вони приносили користь у розвитку дитини.

    2) Вивчення навколишнього світу - перебуваючи на прогулянці, обговорюйте з дитиною, що він бачить, що відбувається. Запитуйте, а хто це, що він робить, а навіщо він це робите? Дайте дитині попрацювати уявою. Коментуйте всі Ваші дії, це будуть важливі уроки в розвитку творчості дитини. Так само перебуваючи вдома, обговорюйте оточення, стежити за тим, що відбувається на вулиці.

    3) Заняття ліпленням є важливим складовим у розвитку творчого початку. За допомогою ліплення пластиліну дитина висловлює свої фантазії, розвиває дрібну моторику, вивчає кольору і вчиться їх змішувати. Пластилін допоможе дитині «виплеснути» все, що діється в його маленькій голівці.

    4) Заняття з малювання так само є хорошим етапом у розвитку творчості дитини. Дозвольте дитині використовувати для малювання: фарби, фломастери, олівці, щоб він сам зміг розглянути, що виходить в ході малювання тим чи іншим предметом. Отримані малюнки розглядайте разом, обговорюйте, що ж на них намальовано.

    5) Читання книжок допоможе розвивати фантазію і уяву. Коли Ви читаєте дитині казку, розповідь або вірші у дитини складається своя картинка про події. Він являє героя оповідання, а іноді і себе цим героєм.

    6) Виготовлення виробів, аплікацій. Ви можете разом з дитиною створювати перші картини: розтираючи пластилін по аркушу паперу, катати кульки і приклеювати їх до картини або клеїти вирізані частини на картину. Навчіть дитину вирізати різні предмети.

    Корисні поради щодо розвитку творчих здібностей.

    1) Створюйте дитині обстановку, яка буде розвивати творчі здібності

    2) Постійно розвивайте творчу уяву дитини

    3) Творіть разом з дитиною - ліпіть, малюйте, читайте, вивчайте.

    4) Забезпечуйте дитину всім необхідним матеріалом для реалізації його творчих здібностей: фарбами, пластиліном, папером, клеї та ін.

    5) Підтримуйте дитину в його починаннях і хваліть за виконану роботу.

    6) не пригнічує фантазію дитини

    Сьогодні в статті були розглянуті способи розвитку творчих здібностей дитини, що таке творчі здібності і чим вони характеризуються. Враховуючи запропоновані види діяльності з розвитку творчого початку дитини і корисні поради, Ви зможете правильно направити свою дитину, щоб у нього починали розвиватися творчі здібності, які в подальшому допоможуть йому в прийнятті важливих рішень у його житті.

    Залишається тільки додати висловлювання театрального діяча Генріка Ібсена: «Щоб мати підстави для творчості, потрібно, щоб саме життя ваша була змістовна.»

    http://deti4mam.ru/ditina/

    Категория: Розвиток творчих здібностей | Добавил: Evgenij
    Просмотров: 2415 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    avatar
    Робота заступника
    Рідна школа
    Вхід на сайт
    Моє опитування
    Хто завітав на мій сайт?
    Всего ответов: 1607
    Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Пошук
    Погода сьогодні

    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz