1. Конкурс проводиться у три етапи:
- І етап - районний (міський);
- II етап - республіканський (в Автономній Республіці Крим), обласний, міський (у містах Києві та Севастополі);
- III етап - Всеукраїнський (фінальний).
2. У загальноосвітніх, позашкільних і професійно-технічних навчальних закладах може проводитися відбірковий тур І етапу Конкурсу у формі конференцій наукових товариств учнів, якщо такі товариства у цих закладах діють.
Порядок організації та проведення конференції наукового товариства учнів визначається наказом керівника навчального закладу або керівним органом наукового товариства.
Підсумки конференції наукового товариства учнів затверджуються наказом керівника навчального закладу. На підставі цього наказу визначається список учнів, які братимуть участь у І етапі Конкурсу.
3. Організацію та керівництво І етапом Конкурсу здійснюють місцеві органи управління освітою.
Організацію та керівництво ІІ етапом Конкурсу здійснюють орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері освіти, місцеві органи управління освітою в областях, містах Києві та Севастополі.
Координацію І та ІІ етапів Конкурсу забезпечують територіальні відділення Малої академії наук України (за їх наявності).
4. Строки, місце проведення, визначення результатів І етапу Конкурсу, а також інші умови, передбачені цими Правилами, та строки подання робіт визначаються наказами місцевих органів управління освітою.
Строки, місце проведення ІІ етапу Конкурсу, а також інші умови, передбачені цими Правилами, у тому числі строки подання робіт, визначаються наказами органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері освіти, місцевих органів управління освітою в областях, містах Києві та Севастополі.
5. Переліки наукових відділень, наукових секцій, в яких проводяться І і ІІ етапи Конкурсу, та базових дисциплін затверджуються окремими наказами відповідних органів управління освітою з урахуванням поданих заявок.
ІІІ етап Конкурсу проводиться в таких наукових відділеннях:
- літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства;
- мовознавства;
- філософії та суспільствознавства;
- історії;
- наук про Землю;
- технічних наук;
- комп`ютерних наук;
- математики;
- фізики та астрономії;
- економіки;
- хімії та біології;
- екології та аграрних наук.